MZ: projekt zmian w rozporządzeniu ws. ambulatoryjnej opieki specjalistycznej

Autor: RCL, MZ/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2017 18:21

Ministerstwo Zdrowia opublikowało na stronie Rządowego Centrum Legislacji projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

"Wprowadzane przepisy mają na celu umożliwienie świadczeniodawcom optymalnego wykorzystania personelu medycznego dla zapewnienia dostępności do świadczeń gwarantowanych, adekwatnie do intensywności realizacji świadczeń w poszczególnych komórkach organizacyjnych realizujących świadczenia w trybie ambulatoryjnym" - czytamy w ocenie skutków regulacji (OSR).

Jak wskazuje resort zdrowia, aktualne przepisy nie dają możliwości połączenia organizacji udzielania świadczeń realizowanych w trybie ambulatoryjnym z innymi świadczeniami realizowanymi w trybie ambulatoryjnym.

"Wprowadzane przepisy mają na celu umożliwienie świadczeniodawcom optymalnego dostosowania personelu oraz pozostałych zasobów dla zapewnienia dostępności do świadczeń gwarantowanych, adekwatne do intensywności realizacji świadczeń w poszczególnych komórkach organizacyjnych udzielających świadczeń w trybie ambulatoryjnym" - zaznacza Ministerstwo Zdrowia.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum