MZ: projekt rozporządzenia mającego usprawnić realizację szczepień przeciw COVID-19

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2021 16:39

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji ukazał się projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie ws. rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania.

MZ: projekt rozporządzenia mającego usprawnić realizację szczepień przeciw COVID-19
FOT. PCM Pleszew; zdjęcie ilustracyjne

- Zmiana rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 kwietnia 2020 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej (...) wynika z konieczności dostosowania jego przepisów do przepisów ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (...), wprowadzonych art. 12 ustawy z dnia 21 stycznia 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - uzasadnia resort zdrowia.

Zmiana dotycząca „zawarcia szczegółowych danych pacjenta kierowanego na szczepienie przeciwko COVID-19 ma na celu przede wszystkim usprawnienie procesu szczepienia i wiąże się z realizacją przyjętej strategii szczepień, w której klasyfikacja do poszczególnych grup umożliwiających skorzystanie ze szczepienia, uzależniona jest m.in. od wieku pacjenta” - czytamy w uzasadnieniu.

Szczegóły: legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum