MZ: ponad 550 mln zł na walkę ze skutkami pandemii COVID-19

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2020 20:25

W piątek (8 maja) wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski podpisał decyzje dla pięciu projektów na wsparcie systemu ochrony zdrowia w zapobieganiu, przeciwdziałaniu oraz zwalczaniu COVID-19. Inwestycje, o których mowa otrzymały wsparcie finansowane ze środków europejskich w ramach funduszowego pakietu antywirusowego.

- Zdrowie to dzisiaj absolutny priorytet – wskazał Sławomir Gadomski. Fot. MZ

Jak zaznaczył wiceminister Gadomski, pieniądze z Programu Infrastruktura i Środowisko przeznaczone zostaną przede wszystkim na ochronę zdrowia personelu medycznego, ale też na zakup sprzętu niezbędnego do ochrony przed zakażeniami.

W ramach wszystkich projektów zakupione zostaną środki ochrony indywidualnej, w tym maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji oraz sprzęt i aparatura medyczna, które następnie przekazane zostaną podmiotom zaangażowanym w realizację działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem "COVID-19".

Resort zdrowia zamierza pomagać systemowi ochrony zdrowia w dłuższej perspektywie czasowej, na co pozwolą dodatkowe środki unijne i krajowe w wysokości 550,7 mln zł.

Więcej: gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum