MZ o negocjacjach ws. finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2015 18:19

MZ opublikowało w środę informację nt. spotkania podsekretarza stanu Cezarego Cieślukowskiego z przedstawicielami NRPiP oraz OZZPiP, które odbyło się 11 sierpnia.

MZ o negocjacjach ws. finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki
Negocjacje dot. wzrostu finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki i położne w ramach umów zawartych z NFZ Fot. PTWP

Dotyczyło ono wzrostu finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki i położne w ramach umów zawartych z NFZ.

W trakcie spotkania strony podtrzymały swoje dotychczasowe stanowiska dotyczące prowadzonych negocjacji w zakresie wysokości dodatkowych środków na świadczenia opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne w okresie od września 2015 roku do końca 2017 roku.

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zadeklarowali, że w przypadku niepodpisania porozumienia pomiędzy ministrem zdrowia i prezesem NFZ a stroną związkową nie będą sprzeciwiać się planom ministerstwa w zakresie przeznaczenia dodatkowych środków finansowych z NFZ na sfinansowanie świadczeń realizowanych przez pielęgniarki i położne. Strona związkowa poinformowała również, że przedstawiciele związków zawodowych pielęgniarek i położnych działających u świadczeniodawcy będą brali udział w uzgadnianiu porozumienia dotyczącego sposobu podziału środków na wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Natomiast Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych stwierdziła, że nie jest przeciwna opiniowaniu w zakresie sposobu podziału tych środków przez przedstawiciela samorządu upoważnionego przez okręgową radę pielęgniarek i położnych, w przypadku gdy u danego świadczeniodawcy nie działają związki zawodowe, ale nie wie jakie decyzję będą podejmowały poszczególne okręgowe rady.

Uzgodniono, że w ramach konsultacji społecznych OZZPiP prześle do końca bieżącego tygodnia uwagi do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Kolejne rozmowy zaplanowano na 18 sierpnia br.

Więcej: http://www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum