MZ: nowy wiceminister dostał przydział zadań

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2018 12:57

Minister zdrowia wydał 14 czerwca zarządzenie w sprawie zakresu czynności sekretarza stanu oraz podsekretarzy stanu w Ministerstwie Zdrowia. Nowelizacja zarządzenia jest efektem zmian na stanowiskach wiceministrów.

Nowy wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski dostał przydział zadań. Fot. MZ

Jak już informowaliśmy, w zastępstwie Katarzyny Głowali na stanowisko wiceministra został powołany Sławomir Gadomski. Zgodnie z nowym zarządzeniem, minister Gadomski odpowiada za Departament Budżetu, Finansów i Inwestycji, Departament Polityki Zdrowotnej, zajmie się też sprawami Audytu Wewnętrznego. Ponadto jego nadzorowi podlega kilkanaście jednostek organizacyjnych.

Czytaj: www.dziennikmz.mz.gov.pl

Sławomir Gadomski posiada wykształcenie wyższe z zakresu finansów i bankowości oraz matematyki finansowej, jest na końcowym etapie zdobywania uprawnień biegłego rewidenta. Ma 10-letnie doświadczenie w audycie wewnętrznym w sektorze finansowym, głównie w zakładach ubezpieczeń (w Grupie PZU), w tym ponad 4 lata jako zarządzający zespołami audytowymi. Przez ostatnie 2 lata jako zastępca dyrektora, kierował pionem zarządzania i finansów w największym instytucie badawczym w Polsce - Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie. Jest żonaty, ojciec dwójki dzieci. Pasjonat sportów wytrzymałościowych, w szczególności kolarstwa i triathlonu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum