MZ: dwa szpitale na Mazowszu z unijnym dofinansowaniem

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 26 lipca 2019 11:06

Podsekretarz stanu Sławomir Gadomski podpisał 25 lipca dwie umowy na dofinansowanie projektów ze środków unijnych na Mazowszu. Łączna wartość tych projektów wynosi 3,61 mln zł.

MZ: dwa szpitale na Mazowszu z unijnym dofinansowaniem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje MZ, beneficjentem pierwszej inwestycji jest Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Inwestycja obejmie modernizację i doposażenie Szpitala Karowa jako referencyjnego ośrodka leczenia niepłodności. Wartość projektu to około 1,61 mln zł, z czego 920 tys. zł stanowią środki unijne. Projekt zakończy się 30.06.2020 r.

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej od połowy 2018 r. realizuje „Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” finansowany ze środków unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Ministerstwa Zdrowia.

Głównym celem „Programu” jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności. Ze środków unijnych sfinansowano do tej pory 12 takich projektów na łączną kwotę ok. 11,34 mln zł.

Druga umowa została podpisana z przedstawicielem Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Otwocku. Tu realizowany będzie projekt obejmujący dostawę oraz instalację i uruchomienie aparatury medycznej RTG. Nowy sprzęt będzie wykorzystywany do badań ortopedycznych.

Inwestycja pozwoli na zapewnienie kompleksowego leczenia chorych z chorobami i urazami narządu ruchu zaczynając od pełnej diagnostyki radiologicznej poprzez leczenie operacyjne po monitorowanie efektów leczenia za pomocą RTG. Całkowita wartość projektu to ponad 2 mln zł, z czego 1,6 mln zł stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych. Realizacja projektu potrwa do 31 sierpnia br.

Czytaj: gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum