×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MZ: Piotr Warczyński nowym wiceministrem zdrowia

Autor: PAP, RZX/Rynek Zdrowia09 stycznia 2014 20:52Aktualizacja: 09 stycznia 2014 21:07

Dotychczasowy dyrektor Departamentu Organizacji Ochrony Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia Piotr Warczyński został nowym wiceministrem w tym resorcie - poinformował w czwartek (9 stycznia) rzecznik prasowy MZ Krzysztof Bąk.

MZ: Piotr Warczyński nowym wiceministrem zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Warczyński zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Chlebusa, który w ostatnich dniach złożył rezygnację.

Premier Donald Tusk, mówiąc w minioną sobotę o rezygnacji Chlebusa, podkreślił, że jej powodem nie była kwestia konfliktu z ministrem Bartoszem Arłukowiczem, lecz "inne plany zawodowe".

Czytaj: Wiceminister odchodzi

Chlebus zajmował stanowisko wiceministra od sierpnia 2012 r. Wcześniej był m.in. zastępcą kierownika Centrum Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku ds. ekonomizacji.

Dr nauk med. Piotr Warczyński jest specjalistą chorób wewnętrznych. Ma doktorat z gastroenterologii. Oprócz kierowania Departamentem Organizacji Ochrony Zdrowia w MZ był także wiceprzewodniczącym Rady Akredytacyjnej Ministra Zdrowia. Jest absolwentem m.in. Warszawskiej Akademii Medycznej, Szkoły Głównej Handlowej, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Akademii Obrony Narodowej.

Był inicjatorem i współtwórcą kilkunastu nowelizacji ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji (2004 r.), projektu nowej ustawy o zakładach opieki zdrowotnej (2007 r.), pakietu ustaw zdrowotnych zawetowanych przez prezydenta w 2008 r., "planu B" i projektu ustawy o działalności leczniczej. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze