MSP: trzech chętnych na uzdrowisko Kamień Pomorski

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2011 17:53

Trzy oferty wpłynęły do Ministerstwa Skarbu Państwa w sprawie kupna udziałów uzdrowiska Kamień Pomorski Sp. z o.o. - poinformował w piątek (26 sierpnia) resort skarbu.

MSP: trzech chętnych na uzdrowisko Kamień Pomorski
Oferty złożyło: Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego z Kamienia Pomorskiego, spółka PCZ z Wrocławia oraz Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne z Nałęczowa.

Resort skarbu wystawił na sprzedaż udziały uzdrowiska, stanowiące ponad 89 proc. kapitału zakładowego spółki. To kolejna próba sprzedaży tej firmy. Na początku maja wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz mówił, że MSP finalizuje rozmowy ze spółką PCZ z Wrocławia w sprawie sprzedaży udziałów tego uzdrowiska. Transakcja jednak nie doszła do skutku.

Kamieńskie uzdrowisko świadczy usługi związane z lecznictwem, rehabilitacją medyczną, profilaktyką i wypoczynkiem. Ma kilka obiektów sanatoryjnych. Główną specjalnością firmy jest leczenie schorzeń narządu ruchu.

Odbiorcami usług spółki są głównie pacjenci kierowani przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Prywatnie, z leczenia rehabilitacyjnego, korzystają m.in. Szwedzi i Niemcy. Uzdrowisko osiąga również przychody z dzierżawy i wynajmu mieszkań oraz sprzedaży borowiny

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum