MSP: przetarg na kupno uzdrowiska Kamień Pomorski

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 czerwca 2011 12:43

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło inwestorów do kupna udziałów uzdrowiska Kamień Pomorski. Cena wywoławcza pakietu to ponad 8,2 mln zł. Oferty przetargowe można składać do 20 lipca.

MSP: przetarg na kupno uzdrowiska Kamień Pomorski

Resort skarbu wystawi na sprzedaż udziały uzdrowiska Kamień Pomorski, stanowiące ponad 89 proc. kapitału zakładowego spółki.

To kolejna próba sprzedaży tej firmy. Na początku maja wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz zapowiadał, że MSP finalizuje rozmowy ze spółką PCZ z Wrocławia w sprawie sprzedaży udziałów uzdrowiska Kamień Pomorski. Transakcja jednak nie doszła do skutku.

Jak podkreśliło Ministerstwo Skarbu Państwa, "jedynym kryterium merytorycznym podlegającym ocenie będzie cena za sprzedawane udziały".

Kamieńskie uzdrowisko świadczy usługi związane z lecznictwem, rehabilitacją medyczną, profilaktyką i wypoczynkiem. Ma kilka obiektów sanatoryjnych. Główną specjalnością uzdrowiska jest leczenie schorzeń narządu ruchu.

Odbiorcami usług spółki są głównie pacjenci kierowani przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Prywatnie z leczenia rehabilitacyjnego korzystają m.in. Szwedzi i Niemcy. Uzdrowisko osiąga również przychody z dzierżawy i wynajmu mieszkań oraz sprzedaży borowiny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum