MSP o uzdrowisku w Kamieniu Pomorskim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2010 16:07

Resort skarbu poinformował, że dopuścił dwóch inwestorów do zbadania z należytą starannością sytuacji uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim, czyli do tzw. due diligence.

Część uzdrowisk ma zostać sprywatyzowana, większe - np. Ciechocinek, pozostaną w rękach państwa.

Chodzi o Instytut Zdrowia Człowieka w Warszawie oraz KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych we Wrocławiu. Firmy te zostały również dopuszczone przez MSP do składania ofert wiążących.

Pod koniec kwietnia ministerstwo zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie kupna udziałów uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim, stanowiących ponad 89 proc. kapitału zakładowego spółki. Negocjacje dotyczą głównie ceny za nabywane udziały oraz proponowanego przez potencjalnego inwestora programu rozwoju. Obejmuje on m.in. zobowiązania do podwyższenia kapitału zakładowego, a także zobowiązania inwestycyjne. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. walorów spółki.

Kamieńskie uzdrowisko świadczy usługi związane z lecznictwem, rehabilitacją medyczną, profilaktyką i wypoczynkiem. Ma kilka obiektów sanatoryjnych. Główną specjalnością uzdrowiska jest leczenie schorzeń narządu ruchu. Odbiorcami usług spółki są głównie pacjenci kierowani przez NFZ. Wśród osób korzystających prywatnie z leczenia rehabilitacyjnego są m.in. Szwedzi i Niemcy. Uzdrowisko osiąga również przychody m.in. z dzierżawy i wynajmu mieszkań oraz sprzedaży borowiny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum