MSP negocjuje sprzedaż uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2011 16:39

Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło firmę PCZ SA z Wrocławia do negocjacji w sprawie kupna udziałów spółki Uzdrowisko Kamień Pomorski.

MSP negocjuje sprzedaż uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim

MSP chce sprzedać firmie PCZ ponad 89 proc. kapitału zakładowego kamieńskiego uzdrowiska, które świadczy usługi związane z lecznictwem, rehabilitacją medyczną, profilaktyką i wypoczynkiem. Ma kilka obiektów sanatoryjnych. Główną specjalnością uzdrowiska jest leczenie schorzeń narządu ruchu.

Odbiorcami usług spółki są głównie pacjenci finansowani przez NFZ. Wśród pacjentów korzystających prywatnie z leczenia rehabilitacyjnego są m.in. Szwedzi i Niemcy. Uzdrowisko osiąga również przychody z dzierżawy i wynajmu mieszkań oraz sprzedaży borowiny.

Resort skarbu poinformował w czwartek (17 lutego) także o przedłużeniu do 28 lutego udzielonej firmie PCZ wyłączności negocjacyjnej w procesie prywatyzacji uzdrowiska Przerzeczyn w Przerzeczynie-Zdroju.

Uzdrowisko w Przerzeczynie Zdroju prowadzi lecznictwo na bazie własnych źródeł wód leczniczych. Specjalizuje się w leczeniu m.in. chorób reumatycznych i schorzeń narządów ruchu. Spółka jest jednym z najmniejszych uzdrowisk w Polsce.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum