MSP: kolejne uzdrowiska na sprzedaż

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2011 16:23

Ministerstwo Skarbu Państwa chce na przełomie lipca i sierpnia wystawić do sprzedaży cztery uzdrowiska: Horyniec, Iwonicz-Zdrój, Konstancin-Zdrój i Rabka - poinformował w środę (13 lipca) w Sejmie wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

MSP: kolejne uzdrowiska na sprzedaż

Wiceminister przedstawił w środę (13 lipca) posłom sejmowej komisji skarbu informację o przekształceniach własnościowych spółek uzdrowiskowych.

Adam Leszkiewicz podkreślił, że w przypadku uzdrowisk: Horyniec, Iwonicz-Zdrój, Konstancin-Zdrój i Rabka trwa odbiór wycen i analiz przedprywatyzacyjnych.

- Dosyć długo trwały wyceny ze względu na różnego rodzaju problemy, dotyczące m.in. kwestii roszczeń i majątkowych - wyjaśnił. Zapowiedział, że do końca tego tygodnia planowany jest ich odbiór. Ocenił, że proces poszukiwania inwestorów dla tych czterech uzdrowisk może rozpocząć się na przełomie lipca i sierpnia.

Wiceminister poinformował, że resort skarbu szuka już inwestorów dla uzdrowisk: Świeradów-Czerniawa, Szczawno-Jedlina, Wysowa i Kamień Pomorski.

Jak wyjaśnił, wyłączność negocjacyjna w sprawie prywatyzacji spółki Świeradów-Czerniawa należy do KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, a w przypadku uzdrowiska Szczawno-Jedlina do spółki PCZ z Wrocławia. - W najbliższych dniach zostanie podjęta decyzja, co robimy dalej. Czy jest możliwość porozumienia, czy też nie.

Jeśli chodzi o uzdrowisko "Wysowa" w Wysowej-Zdroju resort skarbu prowadzi rozmowy z trzema inwestorami: Creative Developer z Warszawy, Instytut Zdrowia Człowieka z Warszawy oraz spółka PCZ z Wrocławia. - Do końca tego tygodnia inwestorzy mają czas na złożenie poprawionych ofert wiążących - zapowiedział Adam Leszkiewicz.

Wiceminister skarbu poinformował ponadto, że MSP czeka do 20 lipca na oferty w sprawie prywatyzacji uzdrowiska Kamień Pomorski. Dodał, że dotychczas z resortu skarbu odebrano trzy memoranda informacyjne.

Na razie z przekształceń własnościowych są wyłączone uzdrowiska: Krynica-Żegiestów, Świnoujście, Ciechocinek, Lądek-Długopole, Kołobrzeg, Rymanów, Busko-Zdrój. Przewiduje to rozporządzenie ministra skarbu z 2008 roku w sprawie wykazu zakładów lecznictwa uzdrowiskowego prowadzonych w formie jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, które nie będą podlegać prywatyzacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum