MSP: finalizuje z firmą PCZ rozmowy nt. sprzedaży uzdrowisk

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2011 17:45

Ministerstwo Skarbu Państwa przedłużyło do 17 czerwca wyłączność negocjacyjną dla firmy PCZ z Wrocławia na kupno ponad 85 proc. udziałów uzdrowiska "Przerzeczyn" w Przerzeczynie-Zdroju - poinformował w czwartek (2 czerwca) resort skarbu.

MSP: finalizuje z firmą PCZ rozmowy nt. sprzedaży uzdrowisk
To jedno z najmniejszych uzdrowisk w Polsce. Prowadzi lecznictwo, korzystając z własnych źródeł wód leczniczych. Specjalizuje się w leczeniu m.in. chorób reumatycznych i schorzeń narządów ruchu.

Spółka ma cztery sanatoria, zakład przyrodoleczniczy, sanatoryjny punkt żywienia, park, kawiarnię oraz bibliotekę. Ponadto uzdrowisko dysponuje apartamentem o wysokim standardzie, położonym nad wodospadem na rzece Ślęza.

Resort skarbu poinformował ponadto o udzieleniu spółce PCZ z Wrocławia wyłączności negocjacyjnej do 17 czerwca na kupno uzdrowiska Świeradów-Czerniawa w Świeradowie Zdroju.

MSP chce sprzedać akcje spółki, stanowiące ponad 87 proc. kapitału zakładowego. Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa to ośrodek turystyki rehabilitacyjnej i relaksacyjnej. Placówka posiada siedem obiektów.

Świadczy usługi rehabilitacyjne, m.in. narządu ruchu, reumatologii, alergologii oraz pulmonologii dziecięcej. Spółka realizuje kontrakty z Narodowego Funduszu Zdrowia i ZUS. Odbiorcami jej usług są także niemieckie i krajowe biura podróży oraz krajowi i zagraniczni klienci indywidualni.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum