MSP finalizuje rozmowy z PCZ ws. sprzedaży uzdrowisk

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2011 08:42

Ministerstwo Skarbu finalizuje rozmowy ze spółką PCZ z Wrocławia w sprawie sprzedaży udziałów uzdrowiska Przerzeczyn oraz Kamień Pomorski - powiedział wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

MSP finalizuje rozmowy z PCZ ws. sprzedaży uzdrowisk
Do 20 maja resort czeka na oferty wiążące dotyczące uzdrowiska Wysowa. Uzdrowisko Przerzeczyn jest jednym z najmniejszych w Polsce. Korzysta z własnych źródeł wód leczniczych. Specjalizuje się w leczeniu m.in. chorób reumatycznych i schorzeń narządów ruchu.

Z kolei kamieńskie uzdrowisko świadczy usługi związane z lecznictwem, rehabilitacją medyczną, profilaktyką i wypoczynkiem. Ma kilka obiektów sanatoryjnych. Główną specjalnością spółki jest leczenie schorzeń narządu ruchu.

Wiceminister skarbu poinformował, że Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi również negocjacje w sprawie uzdrowiska Szczawno-Jedlina oraz Świeradów, którymi są zainteresowane dwa podmioty - KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz PCZ z Wrocławia.

W przypadku uzdrowiska "Wysowa" w Wysowej-Zdroju inwestorzy biorą udział w badaniu spółki. - Resort czeka na oferty wiążące do 20 maja - zapowiedział Leszkiewicz.

Do składania takich propozycji MSP zaprosiło na początku kwietnia czterech inwestorów: Creative Developer z Warszawy, Instytut Zdrowia Człowieka z Warszawy, Prywatną Wyższą Szkołę Businessu, Administracji i Technik Komputerowych z Warszawy oraz spółkę PCZ z Wrocławia.

- Ministerstwo chce zaprosić jeszcze w tym kwartale inwestorów do składania ofert i negocjacji w sprawie czterech uzdrowisk: Horyniec, Iwonicz-Zdrój, Konstancin-Zdrój oraz Rabka. Doradcy prywatyzacyjni przygotowują wyceny tych spółek, które na początku maja zostaną złożone w resorcie skarbu - dodał wiceminister skarbu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum