ME: dokładne dane o oświadczeniach ws. cen prądu w ciągu ok. 10 dni

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2019 16:00

Dokładne dane pokazujące, ilu uprawnionych odbiorców złożyło oświadczenia umożliwiające skorzystanie z mechanizmu chroniącego przed wzrostem cen prądu, będą dostępne w ciągu około 10 dni po upływie terminu na składanie oświadczeń - poinformowała we wtorek (13 sierpnia) PAP Joanna Borecka-Hajduk, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej w Ministerstwie Energii.

ME: dokładne dane o oświadczeniach ws. cen prądu w ciągu ok. 10 dni
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Należy wskazać, że ilość oświadczeń nie jest tożsama z uprawnionym wolumenem energii elektrycznej. Z informacji ME wynika, ze odbiorcy końcowi ze stosunkowo dużym zużyciem energii złożyli oświadczenia w pierwszej kolejności, w pierwotnym terminie - informuje Borecka-Hajduk.

Oświadczenia mogą składać mikro i małe przedsiębiorstwa, jednostki sektora finansów publicznych (w tym samorządy) i szpitale niekorzystające z taryfy grupy G. Oświadczenia należy składać do przedsiębiorstw obrotu. 

Minister energii Krzysztof Tchórzewski informował 1 sierpnia, że około 70 proc. uprawnionych odbiorców złożyło oświadczenia uprawniające do skorzystania z mechanizmu chroniącego przed wzrostem cen prądu.

Resort energii przypominał już wcześniej, że wtorek (13 sierpnia) to ostatni dzień na złożenie oświadczenia do przedsiębiorstwa obrotu, z którym odbiorca ma umowę.

Łukasz Pawłowski

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze