×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MBA w ochronie zdrowia (partner EY, patronat Śląskiej Izby Lekarskiej) – studia ONLINE

Artykuł dostarczony przez Akademia WSB 09 marca 2023 12:53

Zajęcia prowadzone przez wykładowców EY i Akademii WSB, praktyków i współtwórców reformy zdrowia, możliwość ubiegania się o zasiadanie w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa, dodatkowe 66 punktów dla lekarzy i lekarzy dentystów w ramach obowiązku doskonalenia zawodowego, prestiżowe certyfikaty oraz nowoczesny program dostosowany do wymagań rynkowych - to tylko część atutów studiów MBA w ochronie zdrowia, prowadzonych w partnerstwie z EY w Akademii WSB pod patronatem Śląskiej Izby Lekarskiej.

MBA w ochronie zdrowia (partner EY, patronat Śląskiej Izby Lekarskiej) – studia ONLINE
MBA w ochronie zdrowia (partner EY, patronat Śląskiej Izby Lekarskiej) – studia ONLINE Fot. Akademia WSB

Studia MBA w ochronie zdrowia w Akademii WSB adresowane są do kadry zarządzającej lub przygotowującej się do zarządzania jednostkami funkcjonującymi w ochronie zdrowia oraz osób odpowiedzialnych za organizację i nadzór w ochronie zdrowia.

Według zmian planowanych przez Resort Zdrowia osoby te zobowiązane będą m.in. do ukończenia 3-semetralnych studiów podyplomowych na kierunku MBA w ochronie zdrowia. Formuła studiów zapewnia pełny zestaw narzędzi niezbędnych do skutecznego zarządzania placówkami medycznymi. W ocenie wartości zrealizowanych studiów kluczowa będzie kategoria naukowa, jaką posiada dana uczelnia – Akademia WSB posiada kategorię naukową A w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości.

- Studia MBA w ochronie zdrowia w Akademii WSB mają zapoznać słuchaczy z funkcjonowaniem systemów ochrony zdrowia w kraju i na świecie. Program zbudowany jest z modułów tj.: zarządzanie strategiczne, finanse i rachunkowość, przywództwo i zarządzanie kapitałem ludzkim, prawo w ochronie zdrowia, standardy medyczne, z których każdy uwzględnia specyfikę funkcjonowania jednostek ochrony zdrowia. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, business case, analizy przypadków, action learning, coachingu grupowego, dyskusji panelowych i treningów kierowniczych. Absolwenci kierunku mogą otrzymać dodatkowe certyfikaty, w tym „Certyfikat Auditora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością w Placówkach Medycznych TÜV NORD Polska”. Partnerem biznesowym jest EY Polska, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność i prestiż tego kierunku - mówi dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB - Rektor Akademii WSB.

Z raportu Future Health Index 2020 wynika, że blisko połowa pracowników służby zdrowia (44%), w tym kadra zarządzająca uważa, iż studia nie przygotowały ich do wykonywania zadań administracyjnych związanych z ich pracą. Dlatego też studia MBA w ochronie zdrowia w Akademii WSB stanowią odpowiedź na potrzeby w zakresie kształcenia kadry zarządzającej jednostkami ochrony zdrowia oraz dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku usług zdrowotnych, stale rosnącą konkurencję oraz związane z tym zabieganie o pacjenta.

 

PARTNER SERWISU
partner serwisu

Najnowsze