MBA dla lekarzy, profesorów i dyrektorów

Autor: Tekst zewnętrzny • Źródło: Artykuł promocyjny dostarczony przez Prometriq Akademia Zarządzania Sp. z o.o.30 czerwca 2022 10:54

Relacja z uroczystości wręczenia dyplomów „Prometriq MBA w ochronie zdrowia” grupie 180 menedżerów z całej Polski, w zabytkowym Dworze Artusa w Gdańsku, z udziałem akademików, ekspertów oraz gości zagranicznych. Program Prometriq MBA, walidowany przez Porto Business School, został oceniony przez słuchaczy (menedżerowie, lekarze, naukowcy i samorządowcy) na 4,8 w skali 0-5.

MBA dla lekarzy, profesorów i dyrektorów
MBA dla lekarzy, profesorów i dyrektorów Fot. Prometriq Akademia Zarządzania Sp. z o.o.

„Niektórzy dziwią się dlaczego pracownicy ochrony zdrowia mieliby studiować MBA. W rzeczywistości MBA to studia o zarządzaniu organizacją, czy jest nią korporacja czy szpital (…). Złożoność problemów w ochronie zdrowia jest nawet większa. Dlatego kompetencje jakie zdobywają słuchacze MBA, są tutaj bardzo potrzebne (…)” – powiedział podczas uroczystości graduacji prof. Ramon O’Callaghan, Dziekan Porto Business School – instytucji walidującej program MBA Prometriq Akademii Zarządzania w Sopocie, realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS, jedyną w Polsce uczelnią niepubliczną o statusie uniwersytetu i kategorii naukowej A+.

Fot. Prometriq Akademia Zarządzania Sp. z o.o.
Fot. Prometriq Akademia Zarządzania Sp. z o.o.

Można robić wiele rzeczy dobrze, ale można też wyspecjalizować się i być znacznie lepszym od innych. Na tym wg profesora Filipa Kotlera polega przewaga konkurencyjna. Program Prometriq MBA został stworzony specjalnie dla pracowników ochrony zdrowia, w oparciu o wytyczne Międzynarodowej Federacji Szpitali (IHF), Stowarzyszenia AMBA i wymagania polskiego prawa (ponad 400 godzin zajęć).

„Szanujemy doświadczenie i wiedzę naszych słuchaczy, z których aż 52% to doświadczeni prezesi i dyrektorzy szpitali. Nie tracimy czasu na podstawy, w tym pomaga nam e-learning. Do prowadzenia webinariów zapraszamy wybitnych akademików i praktyków z całego kraju. W programie bierze udział ponad 50 wykładowców reprezentujących 16 najlepszych uczelni. W nowej edycji dołączą do nas eksperci zagraniczni. Nie ma takiego drugiego MBA w Polsce, a udało się tego dokonać dzięki formule 95% online, bardzo dobrze ocenionej przez słuchaczy”– wyjaśnia dr Piotr Szynkiewicz, prezes zarządu Prometriq Akademii Zarządzania.

Poza menedżerami, słuchaczami Prometriq MBA są również profesjonaliści medyczni (ok. 40%), w tym profesorowie medycyny i zdrowia publicznego. Wielu słuchaczy (17%) posiada wcześniej zdobyty dyplom MBA, doktorat lub habilitację. Zgodnie deklarują, że wartość dodaną studiów zauważają już w czasie ich trwania.

Doktor Piotr Karniej z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu podsumował: „Studia Prometriq MBA były dla mnie osobiście bardzo interesujące, bardzo ważne, a przede wszystkim bardzo wygodne dzięki formule 95% online. Pozwoliły łączyć codzienną pracę z podnoszeniem kompetencji”.

Relacje słuchaczy Prometriq MBA dostępne są na stronie www.prometriq.pl

Najbliższa edycja Prometriq MBA rozpoczyna się 22 października 2022 r. Wykład inauguracyjny (webinarium) poprowadzi prof. dr hab. Cezary Włodarczyk ze Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Trzydniowa sesja stacjonarna w Sopocie odbędzie się w dniach 9-11 grudnia br.

Uczestnicy Prometriq MBA otrzymują odpowiednie świadectwa polskie (uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych, kierowania podmiotem leczniczym oraz zwolnienia z egzaminu ARS) oraz certyfikaty zgodne z międzynarodowym standardem MBA. Upoważniają one do używania tytułu MBA, który w krajach rozwiniętych mają na wizytówkach nie tylko dyrektorzy i ordynatorzy, ale wszyscy lekarze zajmujący stanowiska kierownicze.

Osoby zainteresowane studiowaniem po angielsku, mogą uczestniczyć w europejskiej edycji studiów MBA realizowanych przez międzynarodowe konsorcjum pod marką Collegium Prometricum – The Business School for Healthcare. Pierwsza edycja międzynarodowa rusza w marcu 2023 r. Informacje publikowane są na stronie www.prometricum.eu 

Międzynarodowy wymiar Prometriq MBA

Umowa z Porto Business School otwiera przez słuchaczami MBA możliwości uczestniczenia w międzynarodowych sesjach realizowanych również przez partnerów PBS, w tym np. London Business School ( jest to najbardziej znana szkoła biznesu obok Harvard, Wharton i INSEAD). W lipcu br. studenci i partnerzy BPS zostali zaproszeni na szkolenie "Tides of Change". Kolejna wyjazd jest planowany w październiku, na Uniwersytetach Hong-Kong i Shenzen. Słuchacze Prometriq MBA, w ramach rozwoju międzynarodowej inicjatywy Collegium Prometricum, będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach na najlepszych europejskich i światowych uniwersytetach.

Osobisty wymiar Prometriq MBA

Wielu absolwentów MBA twierdzi, że ich kariera menedżerska dzieli się na dwa etapy: przed i po ukończeniu studiów MBA. Staramy się aby nasi słuchacze zyskali znacznie więcej niż wiedzę, umiejętności i sieć kontaktów. Prometriq MBA to intelektualna przygoda, szansa na zmianę w sposobie postrzegania świata. Profesor Nigel Nicholson z London Business School wyjaśnia dlaczego jest to warunek niezbędny do efektywnego pełnienia roli lidera. https://www.youtube.com/watch?v=zbqCDYBIz_w 

Rekrutacja trwa

Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie Prometriq MBA zapraszamy do kontaktu już teraz – tel. 698 101 798, mba@prometriq.pl, www.prometriq.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum