Lux Med przejął sieć placówek ambulatoryjnych Centrum Zdrowia Medycyna

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 04 czerwca 2014 12:03

Do Grupy Lux Med dołącza Centrum Zdrowia Medycyna z Białegostoku, które w swoich 4 placówkach ambulatoryjnych zatrudnia 150 lekarzy i pod opieką ma ponad 70 tys. pacjentów.

Centrum Zdrowia Medycyna działa od 2006 r. Sieć oferuje szeroki zakres specjalizacji medycznych z dostępem do pełnej diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej oraz usług stomatologicznych.

Obecnie Lux Med ma już 153 własne centra medyczne - to najwięcej ze wszystkich prywatnych świadczeniodawców usług zdrowotnych w Polsce.

- Nasza sieć placówek ambulatoryjnych jest już bardzo rozwinięta, zwłaszcza w dużych miastach centralnej i zachodniej Polski. Dołączenie Centrum Zdrowia Medycyna oznacza, że pacjenci ze wschodniej części kraju będą mieli już bezpośredni dostęp do naszej sieci. Jest to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju nie tylko w największych miastach, ale także w ośrodkach średniej wielkości, do których zalicza się Białystok - mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy Lux Med.

Dołączenie Centrum Zdrowia Medycyna do Grupy Lux Med to już piąta akwizycja w ciągu minionego półrocza. W grudniu 2013 r. do Grupy dołączył szpital Carolina Medical Center w Warszawie oraz spółka diagnostyczna Tomograf w Toruniu. W tym roku - pracownie diagnostyczne Scanlab w Łodzi i Diagnostic-Med w Poznaniu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum