Lubuskie: szykują się przekształcenia szpitali w spółki

Autor: TVP Gorzów Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2009 12:24

Lubuskie szpitale będą się przekształcać spółki prawa handlowego. Zmiany będą możliwe dzięki stu milionom złotych z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Lubuskie: szykują się przekształcenia szpitali w spółki
Jako pierwszy w spółkę prawa handlowego zostanie przekształcony szpital w Torzymiu.

Do przekształcenia w spółkę prawa handlowego zarząd województwa wyznaczył pięć lubuskich szpitali: SP ZOZ w Drezdenku, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmunologiczno-Kardiologiczny SP ZOZ w Torzymiu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu i Szpital Wojewódzki SP ZOZ w Zielonej Górze.

Jako pierwszy w spółkę prawa handlowego zostanie przekształcony szpital w Torzymiu. Z unijnych pieniędzy udało się już tu wyremontować budynki rehabilitacji kardiologicznej. Lecznica zdobyła też pieniądze na modernizację i sprzęt na radiologii – informuje TVP Gorzów Wielkopolski.

Pieniądze z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pozwoliły także na utworzenie Lubuskiego Ośrodka Neurochirurgii i Neurotraumatogii w Zielonej Górze.

W Sulechowie powstaje nowy budynek szpitala powiatowego. Przeniosą się do niego oddziały z budynku, który nie spełnia wymagań fachowych i sanitarnych zawartych w rozporządzeniu ministra zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum