Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 06-07-2013 16:33

Lubuskie: szpitalna spółka w Gorzowie Wlkp. nie otrzyma aportem wszystkich nieruchomości

Radni Sejmiku Województwa Lubuskiego zdecydowali, że spółka powstała na bazie przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. otrzyma aportem nieruchomości o wartości 139 mln zł, a nie 147 mln, jak początkowo planowano.

Radny SLD Kazimierz Pańtak zasugerował, że przekazanie nowej spółce wszystkich budynków i terenów przyległych do szpitala jest nazbyt ryzykowne dla województwa i samej spółki. Sugerował, by rozważyć wniesienie do niej aportem skapitalizowanego czynszu, zamiast części nieruchomości - informuje Gazeta Wyborcza.

Firma doradcza, która wspiera zarząd województwa w przekształceniu gorzowskiej lecznicy, zaproponowała przed piątkową sesją sejmiku aż cztery różne warianty majątkowego wsparcia przyszłej spółki. Zarząd wybrał opcję pośrednią: spółka dostaje majątek o wartości 139 mln zł (większość nieruchomości), ale część ziemi w szpitalnym kompleksie przy ul. Walczaka (wartej 7,5 mln zł) pozostaje własnością województwa.

Radni przegłosowali to rozwiązanie.

Termin przekształcenia szpitala w spółkę na razie się nie zmienia - ma być ona wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 1 sierpnia.

Więcej: http://gorzow.gazeta.pl