Lubuskie: szpitale powiatowe paktują

Autor: Radio Zachód/Rynek Zdrowia • • 11 września 2011 17:07

Lubuscy samorządowcy powiatowi podpisali się pod tzw. Porozumieniem Świebodzińskim. Dokument jest deklaracją wspólnych działań na rzecz wspierania ochrony zdrowia w województwie lubuskim i zabiegania o - jak twierdzą jego sygnatariusze - równe traktowanie wszystkich jednostek służby zdrowia w regionie.

Lubuskie: szpitale powiatowe paktują
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Samorządowcy z powiatów: świebodzińskiego, krośnieńskiego, gorzowskiego i  wschowskiego przeciwstawiają się m.in. - jak donosi Radio Zachód - dyskryminacji szpitali powiatowych i oddłużaniu szpitali wojewódzkich kosztem mieszkańców całego regionu.

W swoim stanowisku sygnatariusze Porozumienia Świebodzińskiego domagają się m.in.: równego traktowania podmiotów publicznych i niepublicznych, zapewnienia równego dostępu do świadczeń, a nie tylko - jak przekonują - wspierania wybranych szpitali.

Jak wyjaśnia Radiu Zachód starosta świebodziński Zbigniew Szumski, wspólne stanowisko lubuskich samorządowców jest efektem ich zaniepokojenia tym, co dzieje się w lubuskiej służbie zdrowia.

Z takim poglądem nie zgadza się Tomasz Gierczak, członek zarządu województwa lubuskiego. Jego zdaniem władze regionu nie dyskryminują żadnego szpitala.

Więcej: www.zachod.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze