Lubuskie: specjaliści poszukiwani

Autor: TVP/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2009 08:51

Lubuskie lecznice mają problemy z zakontraktowaniem poszczególnych oddziałów z NFZ. Powód: brak specjalistów.

Jak podaje TVP Gorzów Wielkopolski, w szpitalach najbardziej brakuje chirurgów, ortopedów, pediatrów, anestezjologów, czy kardiologów. Ci, którzy pracują, to głównie specjaliści z długoletnim stażem. Średni wiek lekarzy w Lubuskim Szpitalu Specjalistycznym Pulmonologiczno-Kardiologicznym SP ZOZ w Torzymiu to 45-50 lat. Młodszych brakuje.

Dyrektorzy pilnie poszukują specjalistów do swoich placówek. Oferują bardzo dobre warunki zatrudnienia. Na stronie internetowej w ogłoszeniu o ofertach pracy ww. lecznicy poszukiwani są kardiolodzy, rehabilitanci, pulmonolodzy, onkolodzy i interniści, a także lekarzy chcących specjalizować się w w/w specjalizacjach.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu oferty pracy czekają na radiologa oraz psychiatrów. Brakuje też pielęgniarek i pielęgniarzy.

Sytuację może poprawić szkolenie kadr w szpitalach. Lecznica w Torzymiu otrzymała akredytację na specjalizowanie lekarzy. Będą się tu szkolić m.in. pulmonolodzy.

Z danych Lubuskiego Centrum Zdrowia Publicznego wynika, że w lubuskich szpitalach pracuje 926 lekarzy. Centrum monitoruje stan kadry w lecznicach, a o ewentualnych brakach alarmuje wojewodę lubuskiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum