Lubuskie: senator apeluje o spokój wokół gorzowskiego szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2013 12:21

Senator Helena Hatka (PO) zaapelowała do polityków, żeby mieć na względzie dobro pacjentów, rozpowszechniając informacje o Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.. - W tym szpitalu leczy się bardzo wiele osób, ludzi często bardzo chorych, i dlatego temu szpitalowi trzeba dać czas na uporządkowanie sytuacji, wraz z efektami czekającego go przekształcenia - podkreśliła pani senator.

Lubuskie: senator apeluje o spokój wokół gorzowskiego szpitala
Hatka przypomniała, że obecny Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim z poważnymi problemami finansowymi boryka się od wielu lat, a jego zadłużenie w tej chwili przekracza znacząco kwotę 200 mln. zł.

- Takie mamy uwarunkowania, taka jest polityka rządu, że jedyną szansą, aby ten szpital zmniejszył ten garb zadłużenie jest otrzymanie dotacji z budżetu państwa i przekształcenie tego szpitala w spółkę z.o.o - podkreśliła senator. Uspokajała również, że przekształcenie w spółkę z.o.o to nie sprzedaż. Żadna osoba prywatna od pierwszego sierpnia br. nie będzie właścicielem tego szpitala. Właścicielem będzie samorząd i to on będzie gwarantem dostępu pacjentów do tych samych co teraz usług medycznych, będzie też gwarantem bezpieczeństwa. 

Dlatego, w jej ocenie, ten szpital powinien dostać czas spokoju, powinien dostać swoją szansę, żeby przekształcić i pokazać ludziom, że nic się nie zmieniło.

Wiecej: zielonagora.gazeta.pl 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum