Lubuskie: są pieniądze na nowoczesny sprzęt dla szpitali w Torzymiu i Gorzowie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 sierpnia 2017 15:42

Remonty i utrzymanie dróg, nowoczesny sprzęt dla szpitali w Torzymiu i Gorzowie oraz wsparcie dla placówek kultury - to zadania, na które dodatkowe pieniądze znalazły się w budżecie województwa lubuskiego.

Lubuskie: są pieniądze na nowoczesny sprzęt dla szpitali w Torzymiu i Gorzowie
Ponadto 1,6 mln zł otrzyma Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Fot. Archiwum

To ponad 28 mln zł, które są zasługą oszczędności po pierwszym półroczu i większych wpływów z podatków.

- Pojawiły się oszczędności po rozliczeniu pierwszego półrocza. Mogliśmy zwiększyć dochody z uwagi na większe wpływy z podatku PIT i CIT, ale również uwolniły się poręczenia naszych kredytów - wyjaśniła na środowej konferencji prasowej marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Dodała, że dzięki temu udało się wygospodarować sporą pulę dodatkowych pieniędzy do budżetu i załatwić najpilniejsze potrzeby od ręki. W poniedziałek radni zaakceptowali przedłożony przez Zarząd Województwa plan rozdysponowania dodatkowych pieniędzy. Na sesji byli jednomyślni.

Największy zastrzyk finansowy, prawie 25 mln zł trafi do Zarządu Dróg Wojewódzkich.

1,5 mln zł trafi do Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu Sp. z o.o. na zakup aparatury i sprzętu medycznego do pracowni bronchofiberoskopii.

Ponadto 1,6 mln zł otrzyma Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., z przeznaczeniem na wsparcie zakupu przez lecznicę aparatu PET/CT. Koszt takiego urządzenia to ok. 3 mln zł.

Dodatkowe pieniądze otrzymają także podległe samorządowi regionu instytucje kultury. 

Oprócz wymienionych zadań, kilkanaście tys. zł zasili Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w celu większego wsparcia niepełnosprawnych mieszkańców województwa lubuskiego. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum