Lubuskie: rusza kwesta na rzecz hospicjum św. Kamila

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2012 16:38

W czwartek (9 lutego) na ulice Gorzowa Wielkopolskiego wyjdą wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze na rzecz Hospicjum św. Kamila. Kwesty na ten cel odbywają się od 13. lat.

- Datki będą zbierane w 150 punktach miasta - zapowiedział Marek Lewandowski, dyrektor Hospicjum Św. Kamila. - 1,2 tys. wolontariuszy będzie można spotkać m.in. w rejonie centrów handlowych, dużych sklepów, na największych osiedlach oraz przystankach komunikacji miejskiej. Nad ich bezpieczeństwem będzie czuwała policja - dodał Lewandowski.

Zbiórka rozpocznie się o godz. 8 i potrwa do 18. Wolontariusze będą mieli identyfikatory i oznakowane skarbonki. Każdy darczyńca w ramach podziękowania otrzyma specjalną naklejkę.

Wśród kwestujących będzie wielu młodych ludzi - uczniów gorzowskich gimnazjów i szkół średnich, które w tym roku bardzo mocno włączyły się w akcję. Duża grupę stanowią także członkowie organizacji działających przy gorzowskich parafiach.

Gorzowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila działa od 1993 roku. Z bezpłatnej pomocy hospicjum prowadzonej w różnych formach skorzystało ponad 40 tys. chorych. Placówka prowadzi oddział opieki stacjonarnej i tzw. hospicjum domowe oraz dziecięce. Ma także oddział dziennego pobytu, rehabilitacji, poradnię paliatywną i psychologiczną. Obecnie pod opieką hospicjum znajduje się blisko 90 osób - w hospicjum stacjonarnym i domowym.

Podstawą działalności placówki są pieniądze z kontraktu z NFZ oraz środki uzyskane z różnego rodzaju akcji charytatywnych, wpłat od sponsorów i darowizn w ramach 1 proc. podatku. Tegoroczny budżet hospicjum to około 3,2 mln zł, a kontrakt z NFZ to jedynie połowa tej kwoty.

W ub. r. podczas ulicznej kwesty zebrano ponad 83 tys. zł.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum