Lubuskie: radni wojewódzcy o gorzowskim szpitalu

Autor: newslubuski.pl/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2019 20:39

W poniedziałek (11 marca) odbyła się IV zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. Jednym z tematów obrad była informacja marszałek Elżbiety Polak o sytuacji w gorzowskim szpitalu.

Lubuskie: radni wojewódzcy o gorzowskim szpitalu
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Fot. Archiwum

Podczas obrad, na wniosek radnych marszałek Elżbieta Anna Polak przedstawiła informację na temat sytuacji w  Poinformowała, że spotkała się z lekarzami chirurgami oraz przedstawicielami związków zawodowych.

Marszałek poinformowała, że udało się sprawnie rozwiązać problem kadrowy na oddziale chirurgii. Zarząd szpitala pozyskał 3 lekarzy chirurgów z Poznania i czyni starania w Polsce, żeby pozyskać kolejnych lekarzy. - Problemy dotyczące braków kadrowych pojawiały się i będą się pojawiały, dopóki nie wykształcimy lekarzy, bo tych brakuje w całej Polsce, szczególnie chirurgów - wyjaśniła.

Marszałek powiedziała także, że podczas spotkania ze związkami zawodowymi szpitala przedstawiono roszczenia płacowe. Uznano je za zasadne. Zapewniła o swoim pełnym wsparciu dla działań zarządu szpitala. Powiedziała, że nie wszyscy są przeciwko zarządowi szpitala. - Mam też petycje, które wspierają zarząd. Ten głos się jednak nie przebija - dodała Ewa Polak.

Prezes Jerzy Ostrouch zapewnił radnych, że bezpieczeństwo pacjentów w szpitalu jest w całości zabezpieczone. Podkreślił jednocześnie, że wszystkie dyżury lekarskie są obsadzone. Średnio na dyżurach jest 30 lekarzy. Dziękował za również za poparcie pracownikom szpitala, szczególnie związków zawodowych oraz ordynatorów.

Czytaj: newslubuski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum