×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lubuskie: kontrakty z NFZ przedłużone, ruszyły zapisy do kolejek

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia05 grudnia 2013 08:21

Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ będzie miał w przyszłym roku budżet w wysokości 1,66 mld zł - to dokładnie tyle samo, ile w ub. roku. Chociaż kontrakty nie zaczęły jeszcze obowiązywać, wiele przychodni zaczęło już zapisy na przyszły rok.

Lubuskie: kontrakty z NFZ przedłużone, ruszyły zapisy do kolejek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Umowy ze wszystkimi lecznicami w regionie zostały przedłużone do końca roku. Wyjątkiem są świadczenia w szpitalnych oddziałach ratunkowych, na izbach przyjęć oraz w zakresie chirurgii naczyniowej. Do końca czerwca fundusz aneksował też umowy stomatologów, rehabilitantów, związane z pomocą doraźną i realizacją programów profilaktycznych. Pozostałe obowiązują do 31 grudnia.

Najwyższe kontrakty otrzymały szpitale wojewódzkie w Gorzowie i Zielonej Górze. Gorzowski, od września w formie spółki prawa handlowego, wynegocjował ponad 184 mln zł. Zielonogórski - prawie 182 mln zł.

Do podpisania zostały jedynie umowy z lekarzami rodzinnymi. W przyszłym tygodniu NFZ ma wystąpić z wnioskiem o przedłużenie umów o kolejny rok. Fundusz liczy, że do końca grudnia uda się zakończyć cały proces kontraktowania. Na umowy dotyczące podstawowej opieki zdrowotnej lubuski oddział NFZ będzie miał niecałe 206 mln zł, o 2 mln zł więcej niż w ub. roku.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze