×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lubuskie: kolejne powiaty przyłączone do WCPR

Autor: PAP/Rynek Zdrowia13 listopada 2013 12:50

Operatorzy numeru alarmowego 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wlkp. przyjmują już zgłoszenia z powiatów: słubickiego i sulęcińskiego. Od 17 grudnia WCPR ma przyjmować zgłoszenia z całego woj. lubuskiego.

Lubuskie: kolejne powiaty przyłączone do WCPR
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Dotychczas operatorzy centrum obsługiwali połączenia z miasta Gorzowa Wlkp. i powiatu gorzowskiego. Z analizy tych połączeń, wynika, że aż 81 proc. zgłoszeń to informacje nieprawdziwe.

- Okazuje się, że WCPR doskonale spełnia swoją rolę. To ogromne odciążenie służb ratunkowych, strażackich i policyjnych w pracy nad weryfikowaniem wszystkich spływających zgłoszeń - powiedział kierownik WCPR, Jerzy Sroczyński.

Tylko w październiku (centrum działa od 15 października) operatorzy centrum odebrali 3760 zgłoszeń, z czego 3083 były fałszywe. 285 zgłoszeń przekierowano do dyspozytora pogotowia ratunkowego, 374 do dyżurnego oficera policji, a 74 do straży pożarnej.

Zgodnie z harmonogramem przełączania, od 12 listopada do WCPR przekierowywane są zgłoszenia z terenu powiatów słubickiego i sulęcińskiego, a kolejne lubuskie powiaty będą sukcesywnie obejmowane przez WCPR do 17 grudnia.

W WCPR przy Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim pracuje 30 osób. To głównie operatorzy, informatycy i technicy. Podczas jednej, dwunastogodzinnej, zmiany pracują cztery osoby, obsada jest większa podczas weekendów i w czasie ważnych wydarzeń kulturalno-społecznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze