Lubuskie: dyskusje nad strategią ochrony zdrowia

Autor: gorzow.gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2014 11:42

Jesteśmy w przededniu uchwalenia Lubuskiej Strategii Ochrony Zdrowia, która będzie miała decydujący wpływ na kształt służby zdrowia w najbliższych 7 latach. Nasze Stowarzyszenie wysłało własne propozycje do strategii ochrony zdrowia - piszą działacze stowarzyszenia Zachodni Ośrodek Polityki Regionalnej.

"Wnioskowaliśmy między innymi o zwiększenie nacisku na programy profilaktyczne w ramach walki z rosnącą ilością zachorowań na nowotwory oraz o zmianę źródła finansowania budowy ośrodka radioterapii. Zgłosiliśmy również swoje zastrzeżenia co do zasadności budowy centrum pediatrii w Zielonej Górze. Niestety, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi ze strony Urzędu Marszałkowskiego" - informują działacze.

Zdaniem ZOPR, statystyki i badania prowadzone przez NFZ potwierdzają, że potrzeby z zakresu onkologii są największe i w kolejnych latach ten trend będzie się jedynie umacniał: - Jako stowarzyszenie nie dostrzegamy wystarczającego zaangażowania ze strony Urzędu Marszałkowskiego w kwestii budowy ośrodka radioterapii. Samo jej wpisanie na listę kluczowych inwestycji w tym zakresie bez jednoznacznego wskazania wiarygodnych źródeł finansowania jest jedynie mglistą obietnicą bez gwarancji realizacji. Przypomnijmy, że deklaracje o budowie tego ośrodka padają już od kilku lat.

"Jako stowarzyszenie jeszcze raz apelujemy o rozsądek i racjonalne wydawanie środków" - piszą na koniec działacze.

Więcej: http://gorzow.gazeta.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum