Lubuskie: NIK przeprowadzi kontrolę w oddziale Funduszu

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 30 sierpnia 2011 11:47

Delegatura NIK w Zielonej Górze przeprowadzi kontrolę Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Jej przedmiotem będą konkursy na świadczenia w zakresie ratownictwa medycznego.

Lubuskie: NIK przeprowadzi kontrolę w oddziale Funduszu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wniosek o przeprowadzenie kontroli został złożony przez Marcina Szulwińskiego, prezesa Grupy Nowy Szpital, spółki prowadzącej m.in. Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego. Dotyczy on tegorocznych konkursów na ratownictwo medyczne w powiecie żagańskim i krośnieńskim.

Pierwszy z konkursów na ratownictwo medyczne ogłoszono 13 marca 2011 r. W czwartym Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ uznał, że najlepszą ofertę złożył NZOZ Pogotowie Żarskie. Z rozstrzygnięciem tym nie zgadza się zarówno dyrekcja szpitala, jak i pracownicy krośnieńskiego pogotowia.

W ich opinii konkurs narusza zarządzenie prezesa NFZ nr 13/2011/DSOZ. W tej sprawie złożyli skargę do prezesa NFZ, zawiadomienie do prokuratury i ABW o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz wniosek do NIK o wszczęcie kontroli.

Zielonogórska delegatura NIK informuje, że kontrola zostanie przeprowadzona w IV kwartale br. Wyniki zostaną przekazane lecznicom i podane do publicznej informacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze