Lubliniec: szpital powiatowy ma nowego dyrektora, jego priorytet to plan naprawczy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 sierpnia 2020 08:40

Po rezygnacji z funkcji dyrektora przez Tomasza Piechniczka i zawirowaniach konkursowych, SPZOZ Szpital Powiatowy w Lublińcu nareszcie ma nowego dyrektora. Został nim Włodzimierz Charchuła.

Nowy dyrektor szpitala w Lublińcu rozpoczął pracę 3 sierpnia. Fot. Archiwum

Na początku lipca ogłoszono kolejny konkurs (w poprzednim kandydat, który go wygrał ostatecznie zrezygnował). Tym razem wygrał doświadczony menedżer z Gliwic, absolwent tamtejszej politechniki Włodzimierz Charchuła - podaje Gazeta Wyborcza.

Nowy dyrektor, który rozpoczął pracę 3 sierpnia, przedstawił swoją koncepcję funkcjonowania szpitala. Oznajmił, że jego celem jest m.in. poprawa efektywności świadczeń medycznych oraz zwiększenie zadowolenia pacjentów z leczenia i warunków pobytu w szpitalu.

Planuje wprowadzenie nowych świadczeń medycznych i skrócenie czasu oczekiwania na deficytowe usługi medyczne. Za priorytetowe uważa jak najszybsze przygotowanie programu naprawczego, mającego na celu zmniejszenie corocznej straty szpitala, która w roku ubiegłym wynosiła prawie 6 mln zł.

Włodzimierz Charchuła (rocznik 1960), który od pięciu lat prowadzi własną firmę doradztwa biznesowego, ma doświadczenie w zarządzaniu szpitalami.

Więcej: częstochowa.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum