Lubliniec: szpital potrzebuje pracowników. Pandemia "wyłączyła" blisko 40 proc. personelu

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 23 listopada 2020 13:00

Sytuacja na ryku pracy i trwająca pandemia zmusiły Szpital Powiatowy w Lublińcu do poszukiwania nowych pracowników. Dyrekcja placówki prosi też o pomoc wolontariuszy.

Lubliniec: szpital potrzebuje pracowników. Pandemia "wyłączyła" blisko 40 proc. personelu
W szpitalu potrzebne są obecnie każde ręce do pracy Fot. Shutterstock

Jak wyjaśnia w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim, dyrektor Włodzimierz Charchuła, obecnie od 30 do 40 proc. pielęgniarek i ratowników medycznych jest w izolacji albo na kwarantannie. Taka sytuacja rzutuje na działalność placówki, dlatego szpital zdecydował się na poszukiwanie nowych pracowników. Potrzebne są każde ręce do pracy, począwszy od wykwalifikowanych kadr, po wolontariuszy.

Wolontariusze byliby delegowani np. do wsparcia punktu poboru wymazów drive-thru. Chodzi o odbieranie telefonów, opisywanie próbek itd. Przekazanie tych zadań odciążyłoby część personelu, który można byłoby przekierować gdzie indziej. W szpitalu każdego dnia testowanych jest około 100 osób.

Dyrektor lecznicy wyjaśnia też, że oddział covidowy w szpitalu działa sprawnie i nie stanowi zagrożenia ani dla jego pacjentów ani dla innych oddziałów. Liczy on 20 łóżek w tym dwa respiratorowe. W placówce działają też pozostałe oddziały, w tym Izba Przyjęć, pomoc nocna i świąteczna. Szpital przywrócił również porody rodzinne.

Więcej: dziennikzachodni.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum