Lublin: zwolniony dyrektor szpitala komentuje decyzję marszałka

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2020 09:55

We wtorek (21 kwietnia) zarząd województwa lubelskiego zdecydował o odwołaniu ze stanowiska Krzysztofa Skubisa, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie. Rzecznik marszałka o decyzji poinformował w środę (22 kwietnia) w oficjalnym komunikacie, w którym jako powód odwołania dyrektora podano „niezgodność wizji dyrekcji i samorządu województwa w zakresie prowadzenia szpitala”.

Fot. archiwum

W środę Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka wysłał do mediów oświadczenie, w którym odnosi się do twierdzeń, że na odwołanie Krzysztofa Skubisa mogło mieć wpływ nieodpowiednie zarządzanie szpitalem w czasie epidemii. „Uprzejmie informuję, że powyższe sformułowania nie są stanowiskiem Samorządu Województwa Lubelskiego. Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że powodem odwołania była tylko niezgodność wizji dyrekcji i samorządu województwa w zakresie prowadzenia szpitala” – napisał w oświadczeniu.

Komentując komunikat Krzysztof Skubis stwierdził, że dokument potwierdza, że urząd nie ma do niego żadnych uwag w zakresie realizacji programu naprawczego i uzdrawiania szpitala co potwierdzają poprawiające się wyniki ekonomiczne placówki, które w pełni będą widoczne od połowy roku. Jest też zdania, że na jego odwołanie nie miało też wpływu zarządzanie szpitalem podczas epidemii koronawirusa. Jak twierdzi, jedynym powodem jego zwolnienia była niezgodność jego wizji w prowadzeniu szpitala z wizją marszałka.

Po odwołaniu Krzysztofa Skubisa obowiązki dyrektora szpitala przejmie dotychczasowa jego zastępca Hanna Filipowicz. W ciągu trzech miesięcy ma być ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs na nowego dyrektora lecznicy.

Więcej: lublin.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum