Lublin: zwiększa się liczba pielęgniarek na L4, będą protestować pracownicy niemedyczni

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2018 10:05

W SPSK 1 oraz SPSK 4 na zwolnieniach lekarskich przebywa w sumie ponad 300 pielęgniarek. W tej ostatniej placówce w środę (27 czerwca) nie było 187 pielęgniarek i położnych. W porównaniu z wtorkiem (26 czerwca) liczba chorych pielęgniarek wzrosła o ponad 70.

Wyższych płac domagają się też przedstawiciele innych zawodów medycznych i niemedycznych m.in. rejestratorki i sekretarki medyczne. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wyborcza, wyższych płac domagają się też przedstawiciele innych zawodów medycznych i niemedycznych w SPSK 4. Pracowników zawodów niemedycznych w szpitalu przy ul. Jaczewskiego jest około 1,5 tysiąca. To rejestratorki, sekretarki medyczne, statystycy medyczni, pracownicy administracji, działu technicznego, technicy czy dział żywienia.

W piątek (29 czerwca) mają przyjść do szpitala ubrani na czarno. Będzie to ich milczący protest dotyczący zbyt niskich płac.

Zdaniem dyrekcji SPSK 4 pieniędzy na znaczny wzrost wynagrodzeń dla personelu niemedycznego nie ma. Na razie nie wiadomo, czy do protestu przyłączą się pracownicy innych szpitali.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym trwają rozmowy personelu niemedycznego z dyrekcją w sprawie podwyżek. Kolejna tura rozmów zaplanowana jest na czwartek (28 czerwca). Jeśli nie przyniesie efektu, być może pracownicy przyłączą się do protestu i w piątek przyjdą ubrani na czarno.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum