×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lublin: związkowcy z WSzS wchodzą w spór zbiorowy z dyrekcją

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia17 grudnia 2017 13:59

Cztery związki zawodowe działające w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie, zrzeszające m.in. lekarzy i pielęgniarki, złożyły w piątek pismo do dyrekcji z informacją o wejściu w spór zbiorowy.

Lublin: związkowcy z WSzS wchodzą w spór zbiorowy z dyrekcją
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mariusz Gnat, przewodniczący OZZPiP w WSzS wyjaśnia, że dokument zawiera żądania pracowników lecznicy, które dotyczą głównie podwyżki wynagrodzeń i sposobu organizacji pracy. Termin negocjacji związkowcy wyznaczyli na 27 grudnia - informuje Kurier Lubelski.

Przewodniczący zaznacza, że do 3 stycznia dyrekcja ma czas na spełnienie żądań. Jeśli nie dojdzie do żadnego porozumienia, związki zorganizują referendum i podejmą decyzję o formie protestu.

Gabriel Maj, dyrektor szpitala wskazuje z kolei, że jeszcze nie dotarło do niego pismo w tej sprawie i prawdopodobnie zapozna się z nim dopiero w poniedziałek. Dodaje, że w szpitalu trwa również akcja wypowiadania klauzuli opt-out przez lekarzy. Dotychczas na ten krok zdecydowało się ok. 90 osób. Nie ma na razie zagrożenia, że dyżury pozostaną bez obsady.

Więcej: kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze