Lublin: zmienili statut pod... unijne fundusze

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2010 13:30

Dzięki niewielkim zmianom statutu Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej może się starać o 200 mln złotych m.in. na nowe sale operacyjne

Chodzi o pieniądze ze środków unijnych rozdzielane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Żeby Centrum mogło się o nie starać, konieczna była niewielka zmiana w statucie placówki. Z wnioskiem o jej wprowadzenie dyrektor COZL prof. Elżbieta Starosławska wystąpiła ponad tydzień temu.

Nadzwyczajna sesja sejmiku odbyła się w czwartek, w pierwszym możliwym terminie. Do statutu Centrum dodano zapis o prowadzeniu przez szpital „działalności badawczej skupionej wokół problemów chorób nowotworowych".

Od piątku COZL funkcjonuje już więc nie tylko jako szpital, ale i placówka naukowo-badawcza. Dzięki temu może rozpocząć starania o prawie 200 milionów złotych dofinansowania. Wniosek o pierwszą część pieniędzy ma być gotowy do 26 kwietnia. Pewności, że onkologia dostanie pieniądze nie ma, jednak wszyscy zapewniają, że zostało uczynione wszystko co możliwe, by je zdobyć.

– Fundusze, o które staramy się w pierwszej kolejności, zostaną wykorzystane na otworzenie siedmiu nowoczesnych sal operacyjnych – zapowiedziała wyraźnie szczęśliwa prof. Starosławska.

Więcej na: www.lublin.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum