Lublin: zarządzający szpitalami pilnie poszukiwani

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 17 sierpnia 2017 09:12

Wśród kadry zarządzającej lubelskimi szpitalami szykuje się wiele zmian. Są już lub będą nowi dyrektorzy.

Lublin: zarządzający szpitalami pilnie poszukiwani
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Niedawno w Szpitalu Wojskowym w Lublinie nowym szefem został płk Andrzej Skiba. COZL poszukuje zastępcy dyrektora, a nowi dyrektorzy mają zostać wkrótce powołani także w SPSK nr 4 i Szpitalu Wojewódzkim.

Nowy dyrektor szpitala wojskowego od 1993 roku jest żołnierzem zawodowym. Ostatnio służył w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej w Warszawie. Jego poprzednik, płk Marcin Sygut, pełnił funkcję komendanta niewiele ponad rok - zrezygnował ze stanowiska z powodów osobistych.

Centrum Onkologii poszukuje obecnie nowego zastępcy dyrektora ds. medycznych, ponieważ lek. med. Maciej Kondratowicz-Kucewicz jest p.o. zastępcy dyrektora, a wybrany w grudniu na szefa COZL Zbigniew Stopa ze względów zdrowotnych nie może na razie kierować ośrodkiem. Na czas jego nieobecności Jerzy Kuliński, dotychczasowy Dyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim, Województwa Lubelskiego  został powołany na stanowisko dyrektora szpitala.

Wkrótce ma zostać rozpisany konkurs na dyrektora naczelnego SPSK4, w którym, po 35 latach kierowania ośrodkiem dr Marian Przylepa odszedł na emeryturę. 

Zarobki dyrektorów szpitali w Lublinie wahają się od 7 do nawet 15 tysięcy złotych miesięcznie. Ich zastępcy mogą liczyć na kwoty od 5 do 10 tysięcy złotych.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum