Lublin: zarząd województwa za połączeniem szpitali

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2014 14:52

Zarząd województwa lubelskiego chce połączyć dwa podlegające mu szpitale w Lublinie w jedną jednostkę organizacyjną. Połączone miałby zostać: Okręgowy Szpital Kolejowy oraz Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego.

O planowanym połączeniu szpitali poinformowali marszałek województwa Krzysztof Hetman i dyrektorzy obu lecznic w środę (5 marca). Zapowiedzieli, że rozpoczyna się proces konsultacji społecznych, które potrwają około miesiąca. Później projekt połączenia szpitali przedstawiony zostanie na sesji sejmiku województwa.

Według marszałka decyzja o połączeniu będzie korzystna z kilku powodów. Po pierwsze, oba szpitale już dość ściśle ze sobą współpracują, m.in. razem kupują sprzęt. Po drugie, na połączenie zgodziły się załogi lecznic. Po trzecie, realizacja planów naprawczych w obu placówkach praktycznie dobiega już końca. A to oznacza, że powoli łapią oddech. Kolejnym argumentem mają być też zbyt duże koszty dostosowania pomieszczeń w szpitalu Jana Bożego do aktualnych standardów.

Plan jest następujący. To szpital Jana Bożego przejmie Kolejowy i pod szyldem tego pierwszego będzie działała nowa jednostka. Dziś w szpitalu Jana Bożego pracuje ponad 500 osób, w Kolejowym ponad 400. Część z nich straci pracę w najbliższym czasie w ramach realizacji planu naprawczego. Po połączeniu dodatkowych zwolnień nie powinno być. 

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum