Lublin: wnioskują o poręcznie 30 milionów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 października 2009 21:07

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie przedstawiła w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego plan naprawczy dla placówki. Dotrzymanie terminów nie oznacza wcale, że szpital dostanie poręczenie na 30 mln kredytu.

Lublin: wnioskują o poręcznie 30 milionów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital ma ponad 120 mln zł długu. Już raz samorząd województwa poręczył mu 30-milionwy kredyt. Teraz dyrektor Ryszard Śmiech stara się o taką samą kwotę Był jednak warunek. Dyrektor do 1 października musiał przedstawić w Urzędzie Marszałkowskim rzetelny plan naprawczy dla placówki. Chodzi o zmniejszenie wydatków, redukcję zatrudnienia i plan spłaty długów. Do tego Śmiech ma wykazać, czego dokonał do tej pory.

– Jeśli nie dostanę takiego planu od dyrektora, będę wnioskował do zarządu województwa o podjęcie kroków personalnych – ostrzegał Zbigniew Orzeł pełniący obowiązki dyrektora departamentu zdrowia i polityki społecznej w urzędzie marszałkowskim.

Dyrektor Śmiech dotrzymał terminów, ale nie oznacza to, że dostanie poręcznie województwa. Najpierw z planem musi zapoznać się Orzeł a później zarząd województwa. Następnie zarząd może wnioskować do sejmiku województwa o zgodę na poręcznie 30-milionowej pożyczki. To właśnie radni ostatecznie zdecydują o pieniądzach dla szpitala. Sesja sejmiku zaplanowana jest na 12 października.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze