Lublin: władze województwa odraczają łączenie oddziałów szpitalnych

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2013 10:22

Zarząd województwa lubelskiego zrezygnował z połączenia kolejnych oddziałów lubelskich szpitali tzw. marszałkowskich. Pomysły okazały się zbyt kosztowne i niemożliwe do zrealizowania.

Lublin: władze województwa odraczają łączenie oddziałów szpitalnych
Według pierwotnych planów, od 1 listopada oddział chorób zakaźnych dziecięcych miał być przeniesiony ze Szpitala im. Jana Bożego w Lublinie do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej. Z kolei już w lipcu na ul. Biernackiego miał trafić Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, przeniesiony z Okręgowego Szpitala Kolejowego. Na ostatniej sesji sejmiku zarząd województwa złożył autopoprawkę, w której zrezygnował z wprowadzenia tych zmian.

Powodem zaniechania zmian okazał sie brak środków finansowych niezbędnych do przeprowadzenia remontów adaptacyjnych pomieszczeń szpitalnych do nowych celów. 

Wcześniej Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzkie im. Jana Bożego wystąpił do władz województwa o dofinansowanie, niestety, nie otrzymał pomocy. Dlatego przeprowadzenie remontu okazało się niemożliwe. Dlatego dyrekcja szpitala wystąpiła do zarządu województwa z wnioskiem o przesunięcie terminu reorganizacji.

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy zarząd powróci do planów reorganizacji. 

Więcej: www.kurierlubelski.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum