Lublin: w ramach budżetu obywatelskiego zgłoszono potrzebę "dentobusu"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2014 14:29

Ponad 100 wniosków złożyli mieszkańcy Lublina do budżetu obywatelskiego na 2015 r. Termin przyjmowania propozycji mija w poniedziałek (30 czerwca). Mieszkańcy mogą zdecydować o przeznaczeniu 10 mln zł. Zgłoszono np. potrzebę kupienia "dentobusu", czyli mobilnego punktu badań jamy ustnej.

Urząd miejski zbierał propozycje inwestycji przez miesiąc. - Napłynęło ponad 100 wniosków, większość dotyczy niewielkich inwestycji, kosztujących do 500 tys. zł - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka prezydenta Lublina Beata Krzyżanowska.

Powtarzają się wnioski dotyczące budowy parkingów, placów zabaw, wielofunkcyjnych boisk, siłowni na świeżym powietrzu, a także sygnalizacji świetlnych na przejściach dla pieszych w różnych punktach miasta - dodała Krzyżanowska.

Zgłoszono też potrzebę kupienia "dentobusu", czyli mobilnego punktu badań jamy ustnej.

Pula 10 mln zł budżetu obywatelskiego w Lublinie podzielona została na dwie części: 5,5 mln zł przeznaczone zostało na sfinansowanie projektów "małych" o wartości do 500 tys. zł, a reszta, 4,5 mln zł - na projekty "duże" kosztujące od 500 tys. zł do 1,5 mln zł. Zgłoszenie projektu "małego" wymagało poparcia 20 mieszkańców Lublina, a "dużego" - przez 40.

Z listą projektów będzie można zapoznać się w internecie oraz miejskich bibliotekach. Głosowanie rozpocznie się 24 września i będzie trwało 14 dni. Będzie odbywało się w bibliotekach, a także za pośrednictwem internetu. Każdy mieszkaniec Lublina, który ukończył 16 lat będzie mógł wskazać do realizacji trzy projekty "duże" i pięć "małych".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum