Lublin: w oczekiwaniu na plan naprawczy szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza Lublin/Rynek Zdrowia • • 22 września 2009 11:37

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie nadal nie ma planu naprawczego. Ma za to na karku kolejnego egzekutora długu. ZUS domaga się zapłaty 12 mln zł.

Lublin: w oczekiwaniu na plan naprawczy szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według informacji Gazety Wyborczej, szpital jest winien ZUS 12 mln zł zobowiązań wymagalnych za niepłacone składki pracownicze i właśnie wszczął egzekucję tych pieniędzy. ZUS w piśmie do dyrekcji szpitala z początku września miał zaproponować zawieszenie egzekucji należności i udzielenie ulgi. Jednak do Zakładu taki wniosek od dyrektora szpitala nie wpłynął.

Również do urzędu marszałkowskiego nadal nie wpłynął plan naprawczy dla zadłużonej na ok. 121 mln złotych placówki. Dyrektor Ryszard Śmiech ma na to czas do 1 października - przypomina Gazeta Wyborcza.

- Jeśli nie dostanę takiego planu od dyrektora, będę wnioskował do zarządu województwa o podjęcie kroków personalnych - zapowiedział Zbigniew Orzeł p. o. dyrektora departamentu zdrowia i polityki społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

Przyznał, że do tej pory otrzymał jedynie „luźne“ analizy: - W maju poprosiłem dyrektora szpitala o przedstawienie rzeczywistego planu, w którym będzie prognozowany wynik finansowy na przyszłość, jaką liczbę osób ma zatrudniać szpital, a przede wszystkim kiedy ma być to zrealizowane - relacjonuje Orzeł. - Szpital nie może się już zadłużać ani powiększać strat, tylko pod takimi warunkami plan zostanie przyjęty.

Zdaniem Gazety dyrektor Śmiech obiecał przygotowanie planu naprawczego już w marcu. Dzięki temu zarząd województwa poręczył placówce pożyczkę na 30 mln złotych. Do pomocy przy tworzeniu planu ratunkowego dyrektor placówki zatrudnił w marcu prywatną firmę, która za swoje usługi bierze ok. 28 tys. złotych miesięcznie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze