Lublin: w Szpitalu Kolejowym nie dostają pensji na czas

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2012 17:51

Pracownicy Okręgowego Szpitala Kolejowego w Lublinie po raz kolejny, nie dostali pensji w terminie. Ich zdaniem, dyrekcja placówki robi wszystko, by doprowadzić szpital do upadłości.

Z umów wynika, że pieniądze powinny trafiać na konta pracowników do 10-go każdego miesiąca. Minął 14. lutego, a wynagrodzenia w dalszym ciągu nie wpłynęły - twierdzi jeden z lekarzy.

Jak zapewnia dziennikarza Kuriera Lubelskiego Mirosława Borowiec, dyrektorka Szpitala Kolejowego, lekarze i pielęgniarki dostaną wypłaty "lada dzień". Podobnie, jak w ubiegłym miesiącu. Szpital po prostu czeka na pieniądze z NFZ .

Sprawa późniejszych wypłat w tym szpitalu, które zdarzały się już wcześniej, trafiła do Państwowej Inspekcji Pracy, która w grudniu skontrolowała szpital. Okazało się, że od stycznia do listopada 2011 r. pracodawca nieterminowo wypłacał pracownikom pensje (od 11. do 14. dnia miesiąca), podczas gdy zgodnie z regulaminem pracy, powinien to zrobić do 10-tego dnia następnego miesiąca kalendarzowego. Powodem opóźnień miała być utrata płynności finansowej.

Dodatkowo, przy wypłacie wynagrodzeń dla pracowników, szpital uzależniony jest od przelewów z NFZ, które trafiają na konto szpitala tytułem zapłaty za udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej - poinformował Kurier Lubelski Krzysztof Sudoł, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Lublinie.

Lubelski OIP wysłał do dyrekcji szpitala pismo z nakazem terminowego wypłacenia wynagrodzeń.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum