Lublin: uczniowie i nauczyciele dla hospicjum

Autor: Polska Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 21 grudnia 2009 11:45

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia otrzymało w darze samochód.

Darczyńcami są uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju, którzy podczas imprezy charytatywnej zbierali na rzecz hospicjum 34 tys. złotych. Samochód będzie pomocny w pełnieniu opieki nad chorymi dziećmi mieszkającymi na terenie województwa lubelskiego.

Tradycja akcji charytatywnych „Dzień jesiennego liścia“ w biłgorajskiej szkole sięga 2001 roku. Jej celem jest wspieranie działalności jedynego na Lubelszczyźnie hospicjum dla dzieci. Podczas akcji organizowanej jesienią, szkolne korytarze zamieniają się w jarmark. Można tam kupić jesienne przetwory, owoce, ciasta i prace artystyczne uczniów i członków ich rodzin.

Organizowana jest także loteria fantowa oraz aukcja prezentów podarowanych przez osoby prywatne i firmy. W tym roku licytowana była m.in. filiżanka prezydentowej Marii Kaczyńskiej i rower ofiarowany przez uczennice szkoły, wygrany przez nie w konkursie plastycznym.

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia jest zespołem opieki domowej działającym na terenie województwa lubelskiego. Swoją pomocą otacza dzieci oraz młodzież z chorobami nieuleczalnymi. Opieka ma na celu uśmierzenie bólu i innych dokuczliwych objawów fizycznych oraz niesienie ulgi w cierpieniu duchowym. Działalność jest finansowana częściowo przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a także z darowizn osób fizycznych, firm, instytucji i fundacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum