Lublin: szpital wygenerował stratę, jego szefowa dostała nagrodę

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2020 13:39

Elżbieta Starosławska, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, otrzymała 25 tys. zł nagrody za 2019 rok, który COZL zamknęło stratą w wysokości 19,2 mln zł.

Lublin: szpital wygenerował stratę, jego szefowa dostała nagrodę
Uchwały o nagrodach dla dyrektorów szpitali podjął zarząd województwa Fot. Archiwum

Uchwały o nagrodach dla dyrektorów szpitali już 28 lipca podjął zarząd woj. lubelskiego, ale dopiero niedawno ukazały się one na stronie internetowej urzędu. Docenieni zostali szefowie pięciu spośród osiemnastu jednostek podległych marszałkowi.

Jak informuje Dziennik Wschodni, najniższa z nagród wyniosła 8,2 tys. zł - tyle dostała Lucyna Kowalska, która w 2019 r. kierowała Samodzielnym Publicznym Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej. Najwyższą kwotę, 30 tys. zł, zainkasowała Anna Rutczyńska-Rumińska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczego w Lublinie. 20,8 tys. zł trafiło do Zdzisława Kuleszy, dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Z kolei Krzysztof Siejko, szef Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Celejowie, otrzymał 20 tys. zł.

25 tys. zł dla szefowej COZL to jedna z wyższych nagród. Regulamin nagradzania dyrektorów mówi, że nagroda roczna może być przyznana pod warunkiem, że szpital ma dodatni wynik finansowy. Ten sam regulamin dopuszcza jednak nagrodzenie dyrektora, którego szpital miał stratę, o ile po uwzględnieniu kosztów amortyzacji wynik staje się dodatni. Jak tłumaczy rzecznik marszałka województwa, Remigiusz Małecki, z tego tytułu przysługuje nagroda w wysokości jednokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, ale jej wysokość może być podwojona w przypadku, gdy kierownik zakładu wykaże się szczególnymi osiągnięciami zarządczymi, mającymi wpływ na pozycję i prestiż SPZOZ.

Marszałek skorzystał z tego nagradzając szefową COZL. Starosławska zasłużyła się w zapewnieniu wysokiej jakości udzielanych świadczeń opieki zdrowotnej oraz dostępności do kompleksowego, pełnoprofilowego leczenia w jednym miejscu.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum