Lublin: szpital wojewódzki zamknie pododdział onkologiczny?

Autor: KL, Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2019 08:33

Z końcem września w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie przestanie działać pododdział onkologiczny oddziału chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii. Jego zamknięcie  przewiduje program naprawczy lecznicy, który ma jej pomóc w wyjściu z wielomilionowego zadłużenia.

Lublin: szpital wojewódzki zamknie pododdział onkologiczny?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dyrekcja szpitala wyjaśnia, że propozycja takiego rozwiązania wynika z analizy ekonomiczno-medycznej. Na razie to jedynie plan, który wymaga jeszcze akceptacji rady społecznej szpitala.

Przypomnijmy. Dług lecznicy sięga już 340 mln zł. Sama jego obsługa kosztuje obecnie w ciągu roku ponad 14 mln zł. W ostatnim czasie dług zaczął dosyć gwałtownie rosnąć, m.in. ze względu na podwyżki, jakie rok temu otrzymało ponad 1,3 tys. pracowników placówki. To oznacza dodatkowe obciążenie w wysokości około 38 mln zł.

Jak informował wcześniej Rynek Zdrowia, 14 sierpnia br. Gabriel Maj, dyrektor szpitala, został odwołany z pełnionej funkcji.

Maj był szefem lecznicy od 2014 r. Na razie jego obowiązki  przejęła Hanna Filipowicz, dotychczasowa zastępczyni Gabriela Maja ds. technicznych. Wkrótce ma zostać ogłoszony konkurs na nowego dyrektora.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze