Lublin: szpital wojewódzki ma nowego dyrektora, na razie tymczasowo

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2020 16:30

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie ma nowego dyrektora. Pełniącym obowiązki został nim Piotr Matej, dotychczas szef Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej w lubelskim urzędzie marszałkowskim.

Piotr Matej będzie pełnić funkcję szefa szpitala do czasu powołania nowego dyrektora, nie dłużej jednak niż przez trzy miesiące. Fot. Archiwum

To już kolejna zmiana personalna w placówce. W połowie sierpnia 2019 r. z powodu narastającego długu władze woj. lubelskiego, któremu podlega szpital, odwołały ze stanowiska dyrektora Gabriela Maja. Ogłoszono konkurs na nowego szefa lecznicy - w połowie listopada został nim Krzysztof Skubis, który wcześniej był zastępcą szefa lubelskiego SPSK nr 4 ds. ekonomicznych. Już 22 kwietnia Skubis został odwołany. Według słów Remigiusza Małeckiego, rzecznika marszałka województwa, powodem odwołania była niezgodność wizji dyrekcji i samorządu województwa w zakresie prowadzenia szpitala.

"We wtorek (19 maja) poznaliśmy nowego szefa szpitala przy al. Kraśnickiej. Pełnienie obowiązków dyrektora powierzono Piotrowi Matejowi" - informuje Gazeta Wyborcza. W przeszłości Matej był m.in. burmistrzem Szczebrzeszyna (dwie kadencje) oraz dyrektorem powiatowego szpitala w Krasnymstawie.

Matej będzie pełnić funkcję szefa szpitala do czasu powołania nowego dyrektora, nie dłużej jednak niż przez trzy miesiące.

GW przypomina, że szpital przy al. Kraśnickiej jest najbardziej zadłużoną placówką w województwie lubelskim i jedną z najbardziej zadłużonych w kraju. Jego zobowiązania wynoszą blisko 360 mln zł.

Więcej: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum