Lublin: szpital uważa, że karmi dobrze

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2014 10:25

Kontrola przeprowadzona w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie wykazała między innymi, że potrawy docierają do pacjentów zbyt późno, są zimne i niedoważone. Dyrekcja lecznicy nie zgadza z takimi ocenami. Pacjentów żywią dwie firmy - Catermed z Krakowa i Rebus z Dąbrowy Chotomowskiej pod Legionowem na Mazowszu.

Lublin: szpital uważa, że karmi dobrze
Kontrolerzy z urzędu marszałkowskiego sprawdzili cały 2012 rok. Lista błędów i niedociągnięć w żywieniu pacjentów jest długa. W przeciągu całego roku wewnętrzne służby szpitala tylko dwa razy sprawdziły warunki sanitarne i higieniczne panujące w kuchni. Nie pobierano żadnych próbek do badań. Poza tym, zdaniem kontrolerów, szpital nieprawidłowo odnotowywał wypisy pacjentów i przygotowywane były dania dla ludzi, których na oddziałach już nie było.

Dyrekcja lecznicy nie zgadza się z zarzutami - uważa, że kontrole były i to dość częste. Bo mimo że wewnętrzne służby szpitala nie sprawdzały posiłków za często, to robił to powiatowy inspektor sanitarny. Do kuchni w 2012 roku zaglądał aż dziewięć razy. Poza tym firma prowadząca kuchnię wdrożyła system HACCP.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum