Lublin: szpital kliniczny nr 4 ma nowego dyrektora

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2018 12:35

Radosław Starownik będzie kierował Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 4 w Lublinie. Był jednym z trzech kandydatów, którzy ubiegali się o to stanowisko.

W konkursie na stanowisko dyrektora SPSK nr 4 startowało trzech kandydatów. Oprócz Starownika jeszcze Mirosław Kołodziej oraz Ireneusz Pikulicki. Obaj także są lekarzami. Fot. Archiwum

Dr Radosław Starownik jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medyczne w Lublinie, którą ukończył 1995 r. Ma za sobą także studia podyplomowe z zarządzania w ochronie zdrowia. Od 2011 do czerwca 2017 r. pełnił funkcję zastępcy lekarza kierującego oddziałem urologii SPSK nr 4. Jednocześnie od września 2014 r. był konsultantem wojewódzkim w dziedzinie urologii. Od 1 czerwca 2017 r. pełnił obowiązki dyrektora SPSK nr 4 w Lublinie - informuje Gazeta Wyborcza.

W czwartek (26 kwietnia) Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy UM podał, że członkowie komisji konkursowej po zapoznaniu się z koncepcją przedstawioną przez dr. Radosława Starownika uznali, że spełnia ona wymagania rektora Uniwersytetu Medycznego stawiane kandydatowi na to stanowisko i w głosowaniu tajnym opowiedzieli się za tą kandydaturą.

W konkursie na stanowisko dyrektora SPSK nr 4 startowało trzech kandydatów. 

Więcej: www.lublin.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum