Lublin: spór o pieniądze w szpitalu wojewódzkim

Autor: dziennikwschodni.pl/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2018 09:22

Trwa spór między dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego i pielęgniarkami. Czy skutecznym rozwiązaniem byłaby "siatka płac"?

Nie ma prawnej możliwości przekazywania pieniędzy na fundusz płac z samorządu województwa. Fot. PTWP

Kompromisem w tej sytuacji może się okazać stworzenie siatki płac. Tak uważa Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL. W jego opinii, protest pielęgniarek w szpitalu wojewódzkim nie jest jednostkowym problemem. Podobna sytuacja jak w Lublinie jest także w Łodzi, więc potrzebne jest "rozwiązanie systemowe". 

- Należałoby porównać pensje pielęgniarek w szpitalach w Lublinie, za które odpowiada samorząd województwa i stworzyć średnią. Jeśli zdarzy się sytuacja że w innych szpitalach panie będą zarabiały mniej niż ta średnia, wtedy można się spodziewać podniesienia pensji - przekonywał Hetman w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim

Natomiast Arkadiusz Bratkowski, członek zarządu województwa lubelskiego uważa, że  nie ma prawnej możliwości przekazywania pieniędzy na fundusz płac z samorządu województwa. W jego opinii jedynym wyjściem jest umorzenie odsetek od kredytu, który szpital ma w samorządzie województwa. 

Przypomnijmy, że w miniony poniedziałek (21 maja) w szpitalu nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków do szpitala. 

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum